1. OPP
  2. Dolnośląskie
  3. Wrocław

"Retinopatia Stop" Stowarzyszenie Pomocy Wcześniakom Niedowidzącym i Niewidomym

Legnicka 65
Wrocław

Informacje podstawowe

KRS: 0000331473
NIP: 8942976076
Data rejestracji: 17-06-2009

Cel działania

1. działalnośc na rzecz pomocy wcześniakom i rodzicom wcześniaków, tj. dzieciom urodzonym przed 36 tygodniem ciąży z diagnozowaną retinopatią wcześniaczą, która w polsce jest uznana za główną przyczynę ślepoty u niemowląt i małych dzieci.
2. wspieranie oraz inicjonowanie działań zmierząjących do propagowania wiedzy o retinopatii wcześniaczej u wcześniaków a także pomocy w jej leczeniu i możliwościach rehabilitiacji w kraju i zagranicą.
3. reprezentowanie interesów środowiska dzieci i rodziców wcześniaków z diagnozowaną retinopatią wcześniaczą oraz innymi sprzężonymi niepełnosprawnościami.
4. kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych w działaniach związanych z widzeniem, zaburzeniami widzenia, poprawą widzenia i poprawą jakości życia wcześniaków niedowidzących i niewidomych oraz ich rodzin.
5. inicjonowanie i organizowanie akcji społecznych mających za zadanie zbieranie środków finansowych na rzecz stowarzyszenia.
6. pomoc finansową i rzeczową dla rodziców wcześniaków z diagnozowaną retinopatią wcześniaczą oraz z innymi sprzężonymi niepełnosprawnościami przeznaczona na leczenie, rehabilitację i wspieranie działań mających na celu poprawę widzenia ich dzieci.

Opinie o: "Retinopatia Stop" Stowarzyszenie Pomocy Wcześniakom Niedowidzącym i Niewidomym

Nikt nie wyraził jeszcze opinii na temat organizacji. Jeżeli korzystałeś z jej usług, pomóż innym i dodaj swój komentarz.