Archiwum artykułów

29-10-2021
Kolorowa muzyka, czyli czym jest synestezja
Są ludzie, którzy widzą dźwięki, inni czują czyjś dotyk, dla jeszcze innych litery mają własne osobowości. Synestezja, czyli połączenie różnych zmysłów przybiera różne formy i choć bywa, że sprawia kłopoty, to nierzadko może pomagać.
09-08-2021
Podatkami w nadwagę i otyłość?
Nikogo nie dziwi już akcyza na papierosy i alkohol. Niektóre państwa wprowadziły też podatki na inne niezdrowe produkty, na przykład zawierające cukier. Warto?
11-06-2021
Nowy telefon zaufania dla młodych ludzi
22 484 88 04 – to pod tym numerem czekają na zgłoszenia młodych od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00 -21.00 psychologowie Fundacji Itaka. Jest to akcja charytatywna zorganizowana we współpracy z jedną z marek odzieżowych w odpowiedzi na psychiczne skutki pandemii, z którymi borykają się młodzi ludzie. W tym projekcie uwzględniono m.in. bezpośrednią pomoc w formie cyklu pięciu 50-minutowych spotkań online na osobę.
21-05-2021
Urządzenia stymulujące serce a kuchnie indukcyjne i komórki
Jeśli wszczepiono Ci rozrusznik serca lub kardiowerter-defibrylator, lepiej nie stawaj zbyt blisko kuchenki indukcyjnej, uważaj na biżuterię z magnesem neodymowym, a słuchawki odkładaj, a nie zawieszaj na szyi. Uważaj także, jak korzystasz z telefonu komórkowego.
10-04-2021
Po co dorosłym szczepienia?
Szczepienia są nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Nie chodzi tylko o sezonową ochronę przed grypą, która jest polecana przede wszystkim dorosłym z obniżoną odpornością lub wielochorobowością.